top of page

BENI YAKINDAN TANIYIN

Uzman Psikolog Neşe Polat İrgi

17851130261650859.jpg

 İlkokul, Ortaokul ve Lise yıllarımda ikinci evim olan “Büyük Kolej” ailesiyle birlikte eğitim gördüm. Ortaokul yıllarından beri tutkuyla istediğim “Psikoloji” bölümünü 2006 yılında kazandım ve tek tercih yaparak girdiğim İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesinde 2011 yılında onur öğrencisi olarak lisans eğitimini tamamladım.

Lisans Eğitimini tamamladıktan sonra psikoloji alanında eğitim maratonum devam etti ve hala da devam ediyor. O kadar güzel bir meslek ki kendimizi her zaman yenilememiz ve geliştirmemiz gerekiyor. Çünkü insanlık değişiyor, düzen değişiyor ve çağ değişiyor. Faydalı olabilmek adına bulunduğumuz çağa ayak uydurmamız gerekiyor. Bu nedenle eğitimler hiç bitmiyor ve bitmeyecek…

Daha sonra 2014 yılında Ankara Üniversitesinde Evlilik ve Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlayarak 'Evlilik ve Aile Danışmanı' unvanını aldım. 

2015-2016 eğitim ve öğretim yılında Ufuk üniversitesinde Gelişimsel Sosyal Psikoloji yüksek lisansını tamamlayarak 'Uzman Psikolog' unvanını aldım.

2017 yılında da canım kızımı kucağıma alıp annelik kimliğini edindim. Yeni bir Dünya’nın kapıları açıldı böylece. Bilmediğim alışkın olmadığım yeni bir düzen…

Mezuniyetlerimden sonra eğitimlerime hiç ara vermeyerek çocuk, ergen ve yetişkin alanlarında test ve terapi eğitimlerini tamamlayarak bu alanlarda uzmanlaştım.

Kızım olduktan sonra eğitimlerin önemi daha da arttı benim için. Farklı bir bakış açısıyla bakmaya ve görmeye başladım. Gelişimin bir bütün olduğunu gördüm. Çocukken yaşadıklarımızın yetişkin hayatında bizi nasıl etkilediğini? Bir yetişkinin içindeki yaralı ya da mutlu çocuğu görmeyi öğrendim aslında. Bir ailenin ve bir çocuğun ihtiyaçlarının nasıl olduğunu? Nasıl karşılanması gerektiğini daha çok içselleştirdim ve fark etmeye başladım. Hepimizin nasıl birbirinden farklı olduğunu ancak zaman zaman yaşadıklarımızın ne kadar da aynı olabildiğini gördüm. Farklı yaşlarda da olsa benzer duygu ve durumlarla nasıl baş etmeye çalıştığımızı anladım.

Bu nedenle her zaman bütüncül bir yaklaşımı benimsedim diyebilirim. İnsan davranışını anlamak için kişiyi tek bir yönden incelemek yerine bütünüyle değerlendirmenin daha faydalı olduğunu düşünüyorum ve buna inanıyorum.

2011 yılında çıktığım bu yola, 2018 yılında kurucusu olduğum Neşe Psikoloji Danışmanlık Merkezinde devam ediyorum.

Hakkımda : Hakkımda
bottom of page